Navigace

Často kladené dotazy

Vy se ptáte a my rádi odpovídáme a odpovědi v této sekci také zveřejníme, aby je zde mohli najít i ostatní bádající. Sekci plánujeme často aktualizovat, takže se vyplatí sledovat.


Co je to COP a EER?

COP vyjadřuje účinnost práce tepelného čerpadla. Je to poměr mezi topným výkonem a  příkonem elektrické energie. COP se mění v závislosti na venkovní teplotě  a v závislosti na požadované vnitřní teplotě.

EER vyjadřuje účinnost práce klimatizace. Je to poměr mezi chladícím výkonem a  příkonem elektrické energie. EER se mění v závislosti na venkovní teplotě  a v závislosti na požadované vnitřní teplotě.

Jaká je úspora Inverterové jednotky proti jednotce ON/OFF?

Až 50% úspora. Oproti jednotce ON/OFF která po každém dosažení požadované teploty vypne a při snížení nebo zvýšení teploty (záleží na režimu) se opět zapne. Inverter se při dosažení teploty nevypne, ale pouze sníží otáčky kompresoru třeba i na 20% výkonu. Tudíž nedochází k častému vypínání a zapínání jednotky a tím i k markantnímu snížení spotřeby.

Na kolik nastavit požadovanou teplotu v létě?

Léto, teploty na slunci se pohybují okolo 35°C a vy sedíte v autě, které je vychlazené velmi příjemných 22°C. vylezete a dostanete šok, že je vám až špatně. Bohužel hodně lidí si neuvědomuje, že střídání teplot, našemu tělu neprospívá a je zdraví škodlivé. Doporučené snížení vnitřní teploty oproti venkovní teplotě je max. 6°C . Toto snížení je i tak velice příjemné a dostačující pro optimální pohodu. Zároveň neškodí vašemu zdraví a konec konců i ušetříte na spotřebované energii. “Méně je někdy více!“

Klimatizace a alergici?

Určitě ano! Hlavně přes období, kdy se ve vzduchu objevuje ohromné množství alergenů (jaro, léto). Je ale zapotřebí zakoupit jednotku s tzv. pylovým filtrem, který pohlcuje všechny možné alergeny. Ne každá jednotka filtr obsahuje. Je to vidět bohužel i na ceně jednotky, ale kdo chce mít klid a pohodlí, rád si připlatí.

Je možnost i zakoupení klimatizace s tzv. SPI filtrací, která dokáže zneškodnit bakterie a viry ve vzduchu řádově o 95%.

Proč jednotka nevychladí/nevytopí prostor?

Tento problém může způsobit několik faktorů:

  1. Jednotka má menší výkon, než je potřeba. Poznáme to tak, že když zapnete jednotku tak se po dosažení požadovaného výkonu nevypne nebo nesníží otáčky (u Inverteru) a nesníží svůj výkon.  Nepřetržitě chladí na 100%, protože nedostane povel, že v místnosti byla dosažena požadovaná teplota. V tomto případě se dá dělat jediné. Jednotku vyměnit za silnější. Je možné že jednotka nebude stačit vychladit prostor pokud bude velký rozdíl mezi venkovní a vnitřní požadovanou teplotou.
  2. Pokud dříve jednotka pohodlně vychladila nebo vytopila požadovaný prostor, problém může být ve znečištěném filtru nebo i hůře výparníku. Tím pádem jednotka nemá dostatečný průtok vzduchu. Každý výrobce udává jinou dobu, po které je potřeba filtr vyčistit. Tudíž je potřeba se řídit podle přiloženého uživatelského manuálu.


Kontaktní formulář

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]

Kontaktujte nás

Jsme tady pro Vás.

office@ekokomfort.cz

Sekce pro partnery

Stahujte katalogy, instalační a uživatelské manuály, produktové fotografie a mnoho dalšího.