Navigace

Venkovní jednotky multisplit FJM

Venkovní jednotky můžeme rozdělit dle výkonu a počtu připojitelných vnitřních jednotek. Nejmenší venkovní jednotky 4 kW a 5 kW pro 2 vnitřní jednotky pracují s ekologickým chladivem R32.


Venkovní jednotka je nejdůležitějším článkem multisplitu. Při výběru je potřeba zohlednit počet uvažovaných vnitřních jednotek a měli bychom myslet také na to, v jakém režimu budeme tyto vnitřní jednotky používat.

Plánujeme-li chladit či vytápět prostor na 100% výkonu vnitřních jednotek, měli bychom pořídit venkovní jednotku tomu odpovídající. V tomto případě 2 vnitřní jednotky 3.5 kW by měly mít 7 kW venkovní jednotku.

Plánujeme-li ovšem chladit či vytápět prostor vždy pouze částečně, je možné pořídit venkovní jednotku menšího výkonu. Není tedy problém mít na 8 kW venkovní jednotce napojeny 4 vnitřní jednotky každou o výkonu 3.5 kW (tedy dohromady 14 kW). I v tomto případě není vyloučena možnost použít všechny vnitřní jednotky současně, budou ovšem pracovat na nižší výkon.

Dle velikosti a počtu připojitelných vnitřních jednotek dělíme venkovní jednotky multisplitu takto:

4 kW

Jednotka pro 2 vnitřní jednotky. Předplněna ekologickým chladivem R32. Vnitřní jednotka se přizpůsobí chladivu dle venkovní jednotky.

5 kW

Jednotka pro 2 vnitřní jednotky. Předplněna ekologickým chladivem R32. Vnitřní jednotka se přizpůsobí chladivu dle venkovní jednotky.

5.2 kW

Jednotka pro až 3 vnitřní jednotky. Předplněna ekologickým chladivem R32.

6.8 kW

Jednotka pro až 3 vnitřní jednotky. Předplněna ekologickým chladivem R32.

8 kW

Jednotka pro až 4 vnitřní jednotky. Předplněna ekologickým chladivem R32.

10 kW

Největší dostupná jednotka pro až 5 vnitřních jednotek. Předplněna ekologickým chladivem R32.

! Pozn. Není vždy potřeba využít všech portů na venkovní jednotce. Tzn. na 10 kW venkovní jednotku (která disponuje 5 porty) můžeme napojit dle potřeby pouze 2 vnitřní jednotky. Případně pouze 3 jednotky, nebo 4 jednotky. Také můžeme samozřejmě obsadit všech 5 dostupných portů.


Kontaktní formulář

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]

Kontaktujte nás

Jsme tady pro Vás.

office@ekokomfort.cz

Sekce pro partnery

Stahujte katalogy, instalační a uživatelské manuály, produktové fotografie a mnoho dalšího.